Kobieta o owalnej twarzy i blond włosach
Stylizacja | Fryzury dla podłużnej twarzy

Fryzury dla pociągłej twarzy – poznaj je wszystkie!

Czy przyglądając się sobie w lustrze odnosisz wrażenie, że coś nie do końca spełnia Twoje oczekiwania i zaburza harmonię? Zadajesz sobie wówczas pytanie "jaka fryzura mi pasuje" i czy aby na pewno ten odcień szminki pasuje do Twojego typu urody lub czy to wina dodatkowej porcji ciasta, którą ukradkiem nałożyłaś sobie na urodzinach koleżanki. Nic z tych rzeczy! Odpowiedź jest prostsza niż myślisz. Włosy a raczej ich odpowiednie cięcie i ułożenie mogą diametralnie wpłynąć na wygląd pociągłej, a także owalnej czy prostokątnej twarzy. Fryzury działają bowiem na naszą korzyść lub wręcz przeciwnie. Dlatego też kobiety obdarzone pociągłymi rysami twarzy powinny w pierwszej kolejności zapoznać się z zasadami doboru fryzur dla szczupłej twarzy.

Dredy to jedna z fryzur, które pasują do pociągłej twarzy
© EyeEm

Wydawać by się mogło, że w dobie ogólnodostępnych programów i aplikacji do testowania fryzur oraz niezliczonych stron internetowych z poradami niewłaściwe dobrane uczesanie należy do rzadkości. Niekiedy zaledwie niuanse dzielą nas od uzyskania doskonałej fryzury dla pociągłej twarzy. Zbyt centralna lokalizacja przedziałka lub za krótka grzywka to tylko nieliczne z tych, które wymagają bezzwłocznej ingerencji i korekty. Przekonaj się co wyróżnia szczupłą twarz i jaka fryzura pasuje do pociągłej twarzy, w jaki sposób uwydatnić swoje atuty oraz skorygować niedoskonałości. A przede wszystkim znajdź swój indywidualny styl niezależnie od tego czy masz pociągłą, owalną czy prostokątną twarz i ciesz się swoją idealną fryzurą.

Podłużna a owalna twarz - charakterystyczne cechy

null

Sarah Jessica Parker wybiera średniej długości falowane fryzury, które łagodzą linie pociągłej twarzy.

Niezwykle często spotykana i uniwersalna, pociągła twarz bywa mylona i błędnie interpretowana jako owalna. Obie wyróżnia podłużny najbardziej zbliżony ideałowi kształt, jednak to pociągła twarz jest mniej standardowa. A to za sprawą znacznie bardziej wydłużonej linii twarzy w stosunku do jej szerokości. Jej krawędzie są zaokrąglone, a czoło, policzki i linia żuchwy są podobnej szerokości, przy czym broda jest niekiedy węższa od czoła. Wysokie kości policzkowe nadają dystyngowanego charakteru. Zebraliśmy dla Ciebie wszystkie najważniejsze cechy. Sprawdź czy i Ciebie dotyczy ten artykuł.

  • Długość twarzy jest znacznie większa niż jej szerokość,
  • Najszerszą częścią Twojej twarzy jest czoło,
  • Szerokość czoła i linii żuchwy jest taka sama lub zbliżona,
  • Czoło może być szerokie i dość wysokie, a linia włosów nad nim zaokrąglona,
  • Broda może zwężać się ku dołowi,
  • Policzki i boczna linia twarzy są proste.

Najlepsze fryzury dla podłużnej twarzy

Odpowiedni dobór fryzury dla podłużnej twarzy opiera się na dążeniu do osiągnięcia harmonii poprzez:

  1. Optyczne poszerzenie twarzy
  2. Skrócenie czoła, co skróci długość twarzy

Proporcje twarzy możemy skorygować cieniując włosy, dodając im objętości po bokach oraz zmieniając ich fakturę. Wyjątkowo korzystną fryzurą dla podłużnej twarzy są falowane i kręcone włosy zlokalizowane przede wszystkim na wysokości policzków. Innym trikiem, który pozwoli na poszerzenie twarzy jest umiejscowienie przedziałka z boku głowy, który zakłócając symetrię nada bardziej stonowanych kształtów Twojej twarzy.

 

Jedną z opcji stylizacyjnych dla posiadaczek podłużnego kształtu twarzy jest odpowiednio stylizowana grzywka. Zaletą grzywki jest jej horyzontalna linia, która optycznie wydłuży twarz, nadając jej bardziej stonowany, regularny kształt. Aby fryzura dla pociągłej twarzy należycie spełniła swoją rolę grzywka nie powinna być zbyt gęsta, natomiast ścięta prosto, w stylu Brigitte Bardot lub nieco dłuższa zaczesana na bok.

 

Wskazówka: Jeżeli pragniesz stworzyć na swojej głowie miękkie fale skorzystaj z pianki twisted curling z serii got2b.

 

Kok świetnie sprawdza się u pań z pociągłą bądź owalną twarzą
© Shutterstock

Planując upięcie z tyłu głowy, pamiętaj o pozostawieniu delikatnych pasm w okolicach twarzy, by nadać jej pożądany kształt. Zebranie wszystkich włosów z tyłu głowy spowoduje niekorzystne wyeksponowanie wydłużonego kształt twarzy.

Jeśli z kolei lepiej czujesz się w krótkich włosach lub pragniesz eksperymentować z ich długością, sugerujemy nie dokonywać drastycznych cięć. Dobrze jeśli włosy pozostają dłuższe w okolicy uszu. Taka fryzura dla pociągłej twarzy doda na tym poziomie objętości, poszerzając ją optycznie nawet jeśli zaczeszesz kosmyki za uszy.

Odkryj: Szczupła twarz