Kobieta z fryzurą nadającą objętości
Stylizacja | Fryzury dla cienkich włosów

Poradź sobie z płaskimi włosami

Kilka prostych trików pozwoli podnieść płaskie włosy. Nie musisz rezerwować łazienki na kilka godzin! Liczy się odpowiedni dobór uczesania i zastosowanie kilku prostych wskazówek, które pozwolą Ci uzyskać pełną energii fryzurę.

Wiele kobiet skarży się na delikatne, pozbawione życia włosy, które płasko leżą przy głowie. Tego typu włosy mają zaledwie 1/5 średnicy normalnych włosów, co znacząco zmniejsza ich objętość. Profesjonaliści mają jednak na to sposób w postaci różnych stylizacji i uczesań, które mogą poprawić naturę.

Fryzury dla delikatnych włosów

Włosy o mniejszej średnicy wymagają odpowiedniego cięcia, aby dobrze się prezentować. Strzyżone są raczej w jednej linii. Regularne podcinanie pozwala zapobiec rozdwajaniu się włosów na końcach.

Zazwyczaj uczesania krótsze czy średniej długości najbardziej sprzyjają włosom cienkim, gdyż mają w sobie więcej sprężystości. Jeżeli jednak marzysz o pięknych długich włosach, poproś profesjonalistę o cieniowane cięcie. Następnie dodaj im objętości i ruchu, susząc je z użyciem okrągłej szczotki i podwijając końce włosów na zewnątrz.

Szybka stylizacja: Przedzielaj włosy z boku i każdego dnia zaczesuj je na inną stronę. W efekcie będą one wyglądać na bardziej sprężyste i pełne objętości.

Płaskie włosy: dobieramy kolor

Koloryzacja może dodać włosom ciekawych refleksów. Dzięki niej można także uzyskać złudzenie większej ilości i trójwymiarowości. Jeżeli chcesz optycznie zwiększyć objętość włosów, zmieszaj odcienie blond i brąz.

Jaka stylizacja?

Produkty dodające objętości nadadzą włosom bardziej żywy wygląd. Dedykowane takim włosom szampony, lakiery, pianki czy pudry zostały opracowane po to, by włosy wyglądały na bardziej sprężyste i gęstsze.

Nie zapomnij o dokładnym zmyciu produktów pielęgnacyjnych i stylizacyjnych z włosów. Ich resztki mogą obciążyć włosy, co zdecydowanie nie działa na korzyść delikatnych włosów. Po myciu, odżywkę nałóż jedynie na końce włosów. W ten sposób na pewno ich nie przeciążysz.

Narzędzia stylizacyjne dla Twoich włosów

Poza pielęgnacją i stylizacją, warto także pamiętać o doborze odpowiednich narzędzi stylizacyjnych, które mogą zwiększyć masę fryzury.

Grzebienie i szczotki możesz wykorzystać do tapirowania. Susząc włosy, używaj szczotki szkieletowej u nasady. Prostownicą, lokówką, dyfuzorem lub wałkami możesz posłużyć się do układania loków, które ułatwiają stylizację płaskich włosów i dodają im ruchu. Większą sprężystość zyskasz, susząc włosy w przeciwnym kierunku niż naturalnie rosną.

Fotogaleria: gwiazdy dodają masy delikatnym włosom