Dwie kobiety w pięknych ślubnych upięciach
Stylizacja | Fryzury ślubne

Upięcia ślubne – urok i wygoda

Eleganckie lub gładko zaczesane, asymetryczne lub finezyjne, a może romantyczne z luźno opadającymi pasmami? Ślubne upięcia to ulubione fryzury wszystkich panien młodych, a powodów ku temu jest całe mnóstwo.  

 

Upięcia ślubne nie dość, że każdej stylizacji dodają czaru, ponieważ wyjątkowo pięknie komponują się z wszelkimi ozdobami czy welonami, to jeszcze podkreślają szyję i dekolt sukni. A co najważniejsze – są niezwykle praktyczne. Ze ślubnym upięciem niestraszny nam żaden wiatr czy wyjątkowo żwawy taniec z energicznym wujkiem. Tylko jakie wybrać, aby pasowało zarówno do sukienki, jak i charakteru uroczystości? Spieszymy z pomocą!

Upięcia włosów na ślub – jakie wybrać?

Kobieta w ślubnym upięciu
© Getty Images

Luźne niskie ślubne upięcia o charakterze rustykalnym, wykonane na falujących włosach idealnie oddają charakter uroczystości plenerowych, zwłaszcza tych odbywających się w urokliwych zakątkach polskiej wsi. Wyglądają pięknie zwłaszcza w połączeniu z koloryzacją ombre, której gra kolorów podkreśla misterne spięcie. A co z kreacją? Koronkowa suknia w stylu vintage będzie idealnym tłem dla tego uczesania. Bardzo uniwersalne są upięcia ślubne, których głównym punktem jest symetryczny nisko bądź wysoko upięty kok. Taka fryzura może dopełnić stylizację minimalistyczną, gdy jest pozbawiona dodatkowych dekoracji czy biżuterii, ale równie dobrze pasuje do bajkowej sukni o fasonie księżniczki, z długim welonem, tiarą czy pięknymi wiszącymi kolczykami.

 

Wskazówka: Przed imprezą spryskaj fryzurę lakierem do włosów aby zapewnić jej trwałość!

- od nasady aż po końce. - oszałamiająca objętość. - dramatyczne utrwalenie.

Bez długości też się uda!

Do wielu ślubnych upięć potrzebne są długie włosy – to z nich można przecież wyczarować każde cudo na głowie. Mimo to, posiadaczki krótkich fryzur damskich także nie powinny być rozczarowane. Umiejętne podpięcie włosów stworzy wrażenie pełnego koka wykonanego z długich włosów.

 

Wskazówka:

Żeby uniknąć rozczarowania w tym ważnym dniu, koniecznie umów się ze swoim stylistą fryzur na czesanie próbne. Zadbaj o to, by makijaż był zbliżony do tego, który zaplanowałaś na ślub i zabierz ze sobą biżuterię, a najlepiej także samą suknię ślubną.