Kobiety uczesana w fryzurę z lat 60-tych
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 60.

Fryzury – lata 60. Szaleństwo „Mad Men”

Serial Mad Men nadal pozostaje jedną z naszych ulubionych serii, podobnie jak fryzury grających w nim aktorek. Pokażemy wam krok po kroku jak czesać włosy w stylu bohaterek kultowej już serii, aby skopiować fryzury w stylu lat 60. To całkiem proste! Zapraszamy was także do wspólnego poszukiwania inspiracji prosto ze światowych pokazów mody największych projektantów.

Wykreowanie fryzury z lat 60-tych wydaje się być nie lada wyzwaniem, ale można ją stworzyć znacznie szybciej niż większości z was mogłoby się wydawać. Dzięki współczesnym wynalazkom możemy wesprzeć się lokówkami, prostownicami i podgrzewanymi wałkami, które w znacznym stopniu ułatwią stylizację.

Objętość, czyli sekret fryzury z lat 60.

Sekretem prawdziwego “szaleństwa” fryzury w stylu lat 60. jest duża objętość włosów. Wystarczy przyjrzeć się starym zdjęciom Brigitte Bardot, która na potęgę upodobała sobie wysoko upięty i natapirowany kok (tzw. Beehive, czyli z angielskiego ul).

 

Ciekawostka: Czy wiedzieliście, że sekretem tej fryzury było to, aby dostosować ją perfekcyjnie do rozmiaru nakrycia głowy, tak, aby po zdjęciu kapelusza stylizacja pozostała w nienaruszonym stanie?

Niezależnie od tego, czy myślisz o kucyku, upięciu, czy rozpuszczonych włosach, hasło jest jednak zawsze jedno i to samo – objętość. Włosy przed ułożeniem możesz przygotować, pozwalając im wyschnąć na świeżym powietrzu. Stylizację zacznij, gdy będą jeszcze lekko wilgotne. Nałóż niewielką ilość pianki do włosów, a następnie kolejne pasma nawijaj na wałki lub okrągłą szczotkę. Nawiniętym na wałki włosom pozwól całkowicie wyschnąć. Teraz możesz zacząć stylizację fryzury w stylu lat 60.

 

Wskazówka: Przy stylizacji zastosuj pomadę, wosk i sporą ilość lakieru do włosów.

Fryzury - lata 60. na wybiegu - Projektanci również oglądali "Mad Men"!