Modelka ze średnią fryzurą do ramion w stylu lat 80-tych
Stylizacja | Fryzury w stylu lat 80.

Fryzury - lata 80. Szalone stylizacje z charakterem

Czas na przygodę z kolorami i pełną ekspresji modą. To Twoja bajka? Ciężko o lepsze źródło inspiracji niż wielobarwne i odważne stylizacje z lat 80. Nawet jeżeli karbowane włosy nie do końca wpisują się w Twój styl, z pewnością polubisz łagodniejsze warianty tych stylizacji.

Wszystko jest dozwolone - to motto szalonych lat 80.. Wielość kolorów i stylizacji sprawia, że choć niejedna propozycja z tamtej dekady jest daleka od wyrafinowania i smaku, jakoś trudno się im oprzeć. Warto wspomnieć o obszernych swetrach, legginsach i kombinezonach - wiele kobiet do dziś (chociażby z sentymentu) trzyma w swoich szafach różne wersje tych ubrań. A fryzury? Lata 80. to przede wszystkim ogromna objętość włosów, krótsze pasma z przodu głowy i dłuższe z tyłu.

Karbowane bądź mocno skręcone włosy to charakterystyczny, aczkolwiek niejedyny element fryzur lat 80. Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Galeria inspiracji z lat 80. Fryzury i nie tylko!

Wczoraj i dziś – raz błyszcząco, raz delikatnie

Fryzury z lat 80. są znowu modne. Jednak, jak to bywa, znakiem naszych czasów stają się ich zaktualizowane wersje. Zostały przede wszystkim dopasowane do naszych obecnych potrzeb w zakresie naturalności i minimalizmu. Dzięki temu jaskrawe kolory i stroje nabierają łagodności.

1980s Hairstyles

Neonowe kolory, krótkie cięcia kontra biznesowy look. Która wersja lepsza?

Po lewej: Neonowa kurtka, odsłaniająca nadruk na koszulce i krótka fryzura. Lata 80.w pełnej krasie. Lśniące wysokie legginsy modelki i zastosowane dodatki powodują, że ten styl musi być zauważony.

Po prawej: Całkowicie odmienna propozycja, nieco minimalistyczna ale nadal w klimacie lat 80. Fryzura misternie ułożona w górę. Krótki sweter zestawiony został ze spódnicą o wysokim stanie. Kolorystyka, nie tak krzykliwa, pasuje nawet do biura - jest pełna smaku i wyrafinowania. Jednym silnym akcentem stała się neonowa, różowa torebka, która podkreśla strój.


Inspiracji muzycznych do tworzenia tych i podobnych stylizacji możecie szukać wśród hitów taki jak:

Kim Wilde: You Keep Me Hangin' On

Cindy Lauper: I Drove All Night

Tiffany: I Think We’re Alone Now

Bananarama: Venus

Nena: 99 Luftballons

Bonnie Taylor: Holding Out For a Hero

Belinda Carlisle: Heaven Is a Place on Earth

Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody