Christina Hendricks z włosami zakręconymi na końcach
Stylizacja | Fryzury z loków

Kręcone włosy: fryzury z dawnych lat i współczesne inspiracje

Na pokazie Bottega Veneta zachwyciła nas piękna fryzura Christiny Hendricks. Aktorka prostowała włosy u nasady, a od wysokości ucha definiowała burzę loków i fal. Pokazujemy jak układać kręcone włosy w retro fryzurę na miarę dawnych lat i radzimy jak dobrać do niej makijaż. W galerii pokazujemy współczesne fryzury dla kręconych włosów – choć mniej spektakularne, okażą się z pewnością praktyczne i niesamowicie modne.

Fryzury z kręconych włosów od połowy długości i wyprostowanych u nasady tworzą stylizacje romantyczne i jednocześnie nieokiełznane. Loki i fale można zarówno zmierzwić, jak i mocno podkreślić (patrz zdjęcie Christiny Hendricks). Jeżeli chcesz przyciągać uwagę, możesz zmierzwić loki na wzór modelek, które pokazujemy na zdjęciu poniżej. Włosy można przedzielić asymetrycznie, centralnie, jak i z boku. Włosy nad czołem można ułożyć na jednym boku i upiąć wsuwką albo pozostawić na twarzy.

Kręcone włosy: fryzury prosto z wybiegów

Fryzura z kręconych włosów prostych u nasady prezentuje się elegancko i jednocześnie nietypowo.

Na wybiegu modelki Bottegga Veneta zaprezentowały fryzury z kręconych włosów w kolorach brązu, czerwieni i blondu. Ten styl podkreślały dodatkowo jasne rdzawo-czerwone odcienie szminek. Tuszem i eyelinerem w kolorze brązowym podkreślono oczy dopełniając całości stylizacji.

 

Ekspresyjna stylizacja kręconych włosów z pewnością wymaga uwagi. Kontrast pomiędzy włosami prostymi u nasady i pełnymi objętości końcami sprawia, że fryzura staje się interesująca, frywolna i jednocześnie elegancka. Modelki wystąpiły w stylizacjach z głębokimi przedziałkami z boku głowy, co nadało stylizacji wyrafinowany charakter. Pasma nad uchem upięto wsuwkami do włosów. Dzięki nim nadano stylizacji z kręconych włosów delikatniejszego charakteru.

Jak stworzyć retro fryzurę z kręconych włosów

Żeby stworzyć fryzurę w stylu lat 40. z włosami prostymi u nasady i kręconymi na końcach, muszą one sięgać co najmniej do ramion.

  1. Po umyciu szamponem wysusz włosy i przedziel nisko z boku.
  2. Przed prostowaniem włosów zabezpiecz je produktem termoochronnym. Następnie prostownicą prostuj kolejno wąskie pasma nad czołem i na szczycie głowy aż do wysokości ucha. 
  3. Zwilż lekko włosy przed nawinięciem ich na wałki o niewielkiej średnicy. Pasma zwijaj do wysokości ucha. Następnie wysusz suszarką. Możesz też użyć lokówki.
  4. Palcami rozszerz loki, nadając im pełen objętości, niemal frywolny look.
  5. Na koniec włosy po przeciwnej stronie przedziałka upnij z przodu spinką. Obficie spryskaj lakierem, utrwalając tą pełną objętości fryzurę z kręconych włosów.

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką kręconych włosów, wystarczy, że wyprostujesz partię od czubka głowy do wysokości ponad uchem, by uzyskać ten sam efekt retro fryzury z kręconych włosów. Dzięki temu zredukujesz użycie ciepła jakim oddziałujesz na włosy, co w przypadku loków jest niezmiernie istotne. Włosy kręcone są bowiem wysokoporowate, czyli bardziej podatne na uszkodzenia.

 

Poniżej w galerii znajdziesz propozycje naturalnych i prostych do wykonania fryzur z kręconych włosów.

Galeria: Współczesne propozycje fryzur z kręconych włosów