Kobieta z pianką do włosów na dłoni
Stylizacja | Pianka do włosów

Pianka do włosów – sojusznik w stylizacji

Pianka do włosów nie tylko ułatwia ułożenie fryzury, ale pozwala na znacznie więcej: pielęgnuje, przygotowuje włosy do stylizacji i utrwala je. Poznaj bliżej swojego sojusznika w stylizacji.

Podkreślone, sprężyste loki, dobrze utrwalone upięcia o dużej objętości czy krótkie fryzury z wyraźnie zdefiniowanymi kosmykami włosów, nie są już zależne od szczęścia czy cierpliwości. Wystarczy skorzystać z pomocy zaufanego sojusznika – pianki do stylizacji. Niepozorna, lekka pianka do włosów ma w sobie siłę pielęgnacji, nabłyszczania i utrwalania fryzury.

Niewielka ilość pianki do stylizacji włosów może wiele zdziałać

Do stylizacji włosów wystarczy niewielka ilość pianki – kulka wielkości piłeczki tenisowej czy orzecha. Nadmiar produktu mógłby przynieść efekt odwrotny od zamierzonego. Piankę nakłada się na umyte i osuszone ręcznikiem włosy.

Pianka do włosów: objętość, trwałość i styl

Dobry sojusznik w stylizacji nigdy Cię nie zawiedzie. Dzięki piance do włosów upięcia utrzymają swoją objętość, i kształt, fale sprężystość, wyciągnięte w górę pasma nie opadają, a mokre fale układają się w równomierne rzędy. Nie zapominaj o piance, jeżeli chcesz nosić we włosach dodatki lub biżuterię. Kosmetyk sprawi, że spinki, wsuwki i opaski lepiej utrzymają się na włosach.

Piankę nakładaj tylko na te miejsca, które tego wymagają albo tam, gdzie pragniesz uzyskać dodatkową objętość włosów. Ilość pianki o wielkości piłki golfowej wystarczy na partie blisko nasady głowy. Natomiast ilość pianki dodającej objętości o wielkości piłki tenisowej jest odpowiednia na włosy długie, np. cieniowane.

Pianka do stylizacji włosów może zawierać cenne olejki jak, np. olejek arganowy, które mają działanie wygładzające, i pozwalają utrzymać odpowiednie nawilżenie włosów.

Pianka do włosów: jak używać pianki do włosów stylizując loki i fale

Jeżeli marzą Ci się piękne fale albo burza loków, sięgnij po piankę do włosów. Nałóż piankę na umyte i osuszone ręcznikiem włosy i po prostu pozwól im swobodnie wyschnąć lub użyj suszarki z dyfuzorem. Jeśli zamierzasz stworzyć burzę loków lub fale, albo podkreślić naturalny skręt włosów, rozprowadź piankę na ich długości. Wystarczy do tego ilość pianki o wielkości piłki tenisowej. Następnie susz włosy, do momentu aż będą tylko wilgotne. Nawiń je na wałki i ogrzej suszarką. Pozwól włosom ostygnąć zanim zdejmiesz wałki, a palcami ułóż loki lub fale. W zależności od fryzury jaką układasz, możesz także skorzystać z pomocy grzebienia o szerokich zębach.

Pianka do włosów: pomoc stylizacyjna i kosmetyk termoochronny

Pianka do włosów to sojusznik, który żadnej pracy się nie boi. Nie tylko wspiera Twoje wysiłki stylizacyjne, ale także zapewnia niezbędną termoochronę, dzięki czemu włosy nie niszczą się np. podczas suszenia gorącym powietrzem. Pianka ułatwia także rozczesywanie i nabłyszcza włosy, dodatkowo zabezpieczając je przed elektryzowaniem.

Pianka do włosów: specjalna pielęgnacja wedle życzenia

Potrzeby włosów farbowanych różnią się znacznie od tych, których nie poddano zabiegom koloryzacji. Pianki przeznaczone dla tego rodzaju włosów zawierają filtr UV, chronią kolor włosów i zabezpieczają je przed ciepłem suszarki czy prostownicy. Włosy siwe także wymagają szczególnej troski. Pianki przeznaczone do tego typu włosów zawierają pigmenty, które niwelują powstawanie niechcianych żółtych tonów. Na piankę możesz również liczyć wówczas, gdy chcesz uzyskać objętość włosów – niezależnie od ich rodzaju. Bogaty wybór kosmetyków stylizacyjnych dla mężczyzn pozwala im znaleźć piankę najlepszą dla swojego rodzaju włosów. Pianka do włosów dla mężczyzn pełni tę samą rolę co pianka przeznaczona dla kobiet– nałożona na mokre włosy nadaje modny wet look, z kolei zastosowana na wysuszone włosy, pomaga uformować pożądaną fryzurę, pozostawiąjąc wrażenie naturalnego, nienachalnego wykończenia.