Modelka z rasta warkoczykami i okularami
Stylizacja | Rasta

Zaplecione włosy: rasta warkoczyki

Zaplatamy! Powraca moda z lat 90., a wraz z nią rasta warkoczyki. Do tego karaibskie klimaty dopełnią wakacyjną aurę tej stylizacji. Doskonała propozycja na lato: Ikony stylu jak Rita Ora już polubiły look afro. Tym, którzy chcą mocniej wczuć się trendy etno, polecamy dredy.

Nowy, letni look. Rasta warkoczyki lub po prostu skręcane pasma, to doskonała propozycja na wakacyjną stylizację pełną luzu, która nie tylko może wyglądać elegancko, ale jest też niesamowicie praktyczna.

Dlaczego powinnaś wybrać rasta warkoczyki?
...będziesz trendsetterką.
...odsłonisz twarz.
...zyskasz wiele możliwości stylizacyjnych.
...zdobędziesz odświeżający wygląd bez konieczności cięcia czy farbowania włosów.

Rasta look: warkocze

Aktorka Zoë Kravitz w długich warkoczykach

Cienko plecione rasta warkoczyki służyły oryginalnie kobietom do poskromienia burzy, kręconych włosów. W międzyczasie stały się popularną fryzurą, która nie chce wyjść z mody.

Zaletą fryzur rasta jest to, że są tak różnorodne, że można testować różne wersje warkoczyków. Na przykład warkocze Casamas (od senegalskiego Casamas - czyli grube warkocze) plecione są bardzo ściśle. Mikro warkoczyki wprost przeciwnie - zaplata się na bardzo cienkich pasmach od nasady włosów. Zoe Kravitz wybrała trzecią opcję. Jej rasta warkoczyki mają długość nieprzekraczającą 10 cm, włosy na pozostałej długości układają się swobodnie jak proste włosy.
Nasza wskazówka: Na końce możesz nałożyć olejek do włosów, który nada fryzurze piękny połysk.

Rasta warkoczyki: propozycje stylizacji

Gwiazda pop Rita Ora w mini warkoczach

Warkocze dają tak wiele możliwości stylizacyjnych, a styl rasta z pewnością uchroni od nudy. Kucyk, upięcie, grzywka, kok, pół-upięcie – uczesań można tworzyć bez liku. Dodatkowy atut: rasta warkoczyki są cięższe i stabilizują fryzurę. Masz kompana na gorące, letnie dni i festiwalowe weekendy. Warto pamiętać, że styl rasta świetnie wygląda także na włosach blond! 

Rasta look: miksujemy

Delikatne dredy

Dla tych, którzy chcą zoptymalizować ten etniczny look, mamy propozycję łączącą rasta warkoczyki i dredy. Skręcone pasma wierzchniej warstwy włosów i zaplecione na końcach – to propozycja Franziski Michael, którą zaprezentowała na Tygodniu Mody w Berlinie 2015. Stylizacja sezonu!

Wskazówka: Delikatne warkocze świetnie pasują do kobiecych stylizacji- zwiewnych sukienek, wysokiej jakości tkanin i naturalnych odcieni (beże, biele, kremy).