Mężczyzna z włosami stylizowanymi żelem
Stylizacja | Trendy w stylizacji dla mężczyzn

Kreatywna stylizacja z pomocą żelu do włosów

Szykowne czy swobodne – fryzury ułożone z pomocą żelu do włosów sprawdzają się o każdej porze roku. Ale to latem sprawdzają się szczególnie dobrze. W naszej fotogalerii gwiazdy i modele pokazują jak nosić fryzury ułożone z pomocą żelu do włosów. Mamy także kilka wskazówek jak używać tego kosmetyku we właściwy sposób.

Nie ma chyba lepszego sposobu na szybkie i proste ułożenie włosów niż użycie żelu. Ten kosmetyk przyda się przy stylizacji zarówno długich włosów u mężczyzn jak i krótkich fryzur.

Fryzury układane z pomocą żelu do włosów

null

Aktor Colin Farrell (po lewej) i Rupert Friend (po prawej) użyli żelu do stylizacji swoich fryzur. Ich stylizcaję dopełniają garnitury.

Fryzury układane z pomocą żelu do włosów sprawdzają się o każdej porze roku, a szczególnie dobrze latem. Wilgoć żelu pozwala utrzymać włosy w nadanym im kształcie i dodaje połysku. Ten efekt przydaje się szczególnie, gdy chcesz mieć uporządkowaną i elegancką fryzurę męską.

 

Ułożone z pomocą żelu fryzury pasują do eleganckich i casualowych strojów. Colin Farrell i Rupert Friend (zdjęcia po lewej) prezentują fryzury ułożone z pomocą żelu do włosów. Zmierzwiony look uzyskasz, układając włosy palcami. Z kolei większą strukturę i perfekcję nadasz fryzurze używając grzebienia. Te stylizacje wyglądają świetnie w połączeniu z garniturem i krawatem, ale także T-shirtem, jeansami i sportową marynarką.

Stylizacja włosów żelem

Ci modele prezentują ułożone z pomocą żelu fryzury.

Żel do włosów najczęściej używany jest do układania fryzur krótkich, by odsunąć kosmyki od twarzy lub zaczesywania dłuższych włosów do tyłu. Krótkie fryzury z dłuższą warstwą wierzchnią doskonale układa się z pomocą żelu. Ten kosmetyk przydaje się także przy stylizacji precyzyjnych przedziałków. Można oczywiście skorzystać z pełnej opcji, czyli nałożenia żelu na całą powierzchnię włosów.

 

Piosenkarz Gavin Rossdale prezentuje kolejną propozycję stylizacji. Nakłada żel do włosów na wierzchnią warstwę fryzury lub zaczesuje do tyłu wiążąc w kok.

Jak używać żelu do włosów

Stylizacja włosów żelem

Żel i wsuwki – pomocnicy w stylizacji

Ważne jest aby używać żelu w odpowiedni sposób. Jeżeli chcesz aby włosy schły na powietrzu, żel możesz nałożyć na włosy gdy będą jeszcze wilgotne. Jeżeli chcesz suszyć je suszarką, nałóż je dopiero po wyschnięciu. Stosując żel do włosów, pamiętaj o zasadzie, że „mniej znaczy więcej”. Niewielką ilość żelu rozetrzyj w dłoniach i nałóż na włosy. Zawsze możesz go dołożyć, co jest łatwiejsze niż zmywanie nadmiaru.

Wskazówki stylizacyjne

Jeżeli chcesz aby włosy były proste i gładkie, możesz użyć wsuwek. Wkładając chusteczkę między włosy a wsuwkę uchronisz włosy przed odkształceniem.

Żele do włosów dla mężczyzn podobnie jak lakiery mają różną moc. Jeżeli chcesz mieć dość elastyczną fryzurę, wybieraj żele o słabej mocy utrwalającej. Większą moc wybierz, gdy chcesz utrzymać dłużej precyzyjny kształt fryzury.

Wnioski: Przed użyciem żelu ustal czy chcesz mieć elastyczną czy gładko zaczesane włosy, które utrzymują nadany kształt. Teraz łatwiej będzie dokonać wyboru odpowiedniego kosmetyku.