Mężczyzna z fryzurą undercut
Stylizacja | Undercut

Modny undercut – fryzura dla mężczyzn

Krótkie czy długie? Undercut to fryzura, która nie wymaga deklarownia się po którejś z tych stron, łącząc te dwie opcje i dlatego tak często znajduje miejsce w propozycjach męskich stylizacji. Zmienne, plastyczne, można czesać je na wiele sposobów. Nie dziwi, że to naprawdę gorący trend. Sprawdzamy, jak prezentują się w tej stylizacji Josh Duhamel i David Beckham oraz radzimy, jak nadać jej oryginalny styl.

Celebryci zawsze wyznaczają trendy w stylizacji - teraz takie gwiazdy, jak David Beckham czy Josh Duhamel noszą undercut. Fryzura ta jest odważnym wyborem, odpowiednim dla Panów, którzy lubią być w centrum uwagi i śledzą trendy. Znak rozpoznawczy: włosy od połowy głowy, zazwyczaj od wysokości skroni są znacznie krótsze niż wierzchnia ich partia. Wyraźnie zaznaczona różnica lub łagodne przejście określają charakter fryzury – od codziennej po modną, z charakterem. Co warto mieć na głowie? Zainspiruj się fryzurami topowych gwiazd bądź modeli - te prezentujemy w galerii poniżej.

Undercut - fryzura wyjątkowa

Męska fryzura - undercut

Gwiazda footballu i trendsetter, David Beckham, zgolił niemal całkowicie włosy po bokach, uzyskując modny undercut. Fryzurę dopełnia broda w stylu muszkietera.

Fryzurę tę wyróżniają bardzo krótkie boki i dłuższa warstwa wierzchnia. W ostatniej wersji, wierzchnia warstwa jest bardzo długa, zmierzwiona i łączy się z asymetryczną grzywką. Ten styl czerpie z tradycji irokezów. Kolor włosów, ich struktura i stylizacja nadają fryzurze indywidualny charakter. Włosy po bokach można obciąć bardzo krótko - nożyczkami lub maszynką (jak David Beckham). Początkowo Josh Duhamel zrobił jeszcze bardziej odważny krok - całkowicie zgolił włosy po bokach, jednak potem pozwolił żeby mu odrosły.

 

W celu stworzenia undercut – fryzury oryginalnej i modnej, włosy przy szyi powinny być wygolone dokładnie w taki sam sposób, jak po bokach. Można też zostawić pasmo nieco dłuższych włosów z tyłu, tak jak zrobił to Josh Duhamel. W ten sposób undercut i fryzura nawiążą mocniej do stylu irokeza. Wierzchnia warstwa tej stylizacji powinna mieć długość 6-7 centymetrów. Dłuższe kosmtyki zaczesywane są do tyłu lub na bok. Włosy między przedziałkiem i uchem powinny być krótko ścięte, tak by stanowiły mocny kontrast dla przeciwnego boku.

one dam image
Odrastający undercut - fryzura Josha Duhamela

Jak stylizować undercut

Fryzura jest łatwa w stylizacji - tylko w przypadku wierzchniej warstwy należy użyć kilku specjalnych trików. Undercut to fryzura, która wygląda wyjątkowo atrakcyjnie, jeżeli wierzchnia warstwa ma dużą objętość i połysk. Oto jak uzyskać ten efekt.

  1. Włosy umyj szamponem dodającym objętości, osusz ręcznikiem i nałóż piankę.
  2. Przed zaczesaniem włosów do tyłu, nałóż na nie żel. Możesz także rozetrzeć w palcach wosk i przeczesać włosy rękoma. Jeżeli je zmierzwisz, stworzysz swobodny look.

Undercut - fryzury z wybiegu