Kobieta z długimi cieniowanymi blond włosami
Stylizacja | Włosy cieniowane

Cieniowane włosy- Pięć powodów, które przekonają Cię do nowej fryzury

Cieniowanie włosów może okazać się sposobem na nowoczesną i modną fryzurę. Dzięki niemu włosy wprawione zostają w ruch i nabierają energii. Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto przetestować fryzury cieniowane.

Modelka w cieniowanych włosach

Fryzury cieniowane długie pozwolą na wysmuklenie sylwetki

 

Cieniowanie przeprowadza się wybierając jedną z wielu metod. Jeszcze do niedawna uważano, że najlepszym sposobem jest używanie degażówki (na pewno kojarzych charakterystyczne nożyczki z ząbkami). Dziś wielu stylistów fryzur twierdzi jednak, że ta metoda doprowadza do rozdwajania końcówek i niszczenia struktury włosa. Dlatego coraz częściej profesjonalni fryzjerzy sięgają po zwyczajne nożyczki fryzjerskie, które pozwalają osiągnąć najlepszy efekt bez negatywnych skutków.

 

 

Cieniowanie włosów dla każdego

 

Niezależnie od tego, czy masz cienkie, gęste, kręcone, proste, krótkie czy długie włosy, Twoja fryzura może nabrać formy, wyglądać bardziej kształtnie i elegancko. Wszystko za sprawą cieniowania włosów. Stopniowanie pozwala w wyjątkowy sposób wyrażać własny styl bycia, ułatwia stylizację i sprawia, że fryzura staje się prostsza w utrzymaniu.

 

Oto pięć najbardziej przekonujących powodów, dla których warto przetestować fryzury cieniowane.

1. Cieniowanie włosów jest podstawą struktury fryzur i pozwala im na swobodny ruch.

Cieniowanie poleca się zarówno przy włosach gęstych jak i cienkich. W przypadku tych gęstych, cieniowanie zredukuje objętość, natomiast włosy cienkie nabiorą struktury.

Rzadkie włosy często wydają się pozbawione życia i przylegają do skóry głowy. Cieniowanie nada im więcej żywotności.

Wskazówka: Zachowaj zdrowy rozsądek! Zbyt mocne cieniowanie włosów rzadkich może sprawić, że twoje końcówki sprawią wrażenie bardzo przerzedzonych. Przy grubych włosach przesada doprowadzi do tego, że twoja fryzura uzyska zbyt dużą objętość i stanie się trudna w układaniu.

 

2. Kobiety w cieniowanych włosach wyglądają młodziej.

Cieniowane włosy modne są już od dłuższego czasu. To świetna podstawa do tworzenia nowoczesnych, odmładzających fryzur, które delikatnie i nonszalancko okalają twarz. Fryzury cieniowane dają efekt młodego i atrakcyjnego wyglądu.

 

3. Cieniowanie włosów pozwala kontrolować ich objętość.

Cieniowanie jest świetnym rozwiązaniem dla włosów łamliwych i delikatnych, zwiększając optycznie ich objętość. Dla uzyskania optymalnej objętości fryzury wystarczy, u nasady włosów, nałożyć lakier dodający objętości i wysuszyć je, układając na średniej wielkości okrągłej szczotce.

 

4. Cieniowanie sprawdza się niezależnie od długości włosów.

Cieniowanie nadaje długim włosom strukturę i nowoczesny wygląd, a krótkim witalność. Fryzury cieniowane można odmieniać, dodając takie elementy jak grzywka czy pasemka.

Ciekawostka: Fryzury cieniowane do ramion sprawią, że twoja twarz wyda się szczuplejsza, natomiast fryzury cieniowane długie pozwolą na wysmuklenie całej sylwetki. Cieniowanie włosów różnej długości przeprowadza się w nieco inny sposób. Twój fryzjer musi pamiętać o zachowaniu proporcji. Pomoże to w osciągnięciu wymarzonego efektu.

 

5. Włosy cieniowane są łatwe w układaniu.

Włosy cieniowane warstwowo nie wymagają żadnego wysiłku przy stylizacji. Wystarczy nałożyć na dłonie odrobinę wosku do włosów, a następnie palcami definiować fryzurę i podkreślać jej pojedyncze pasma. Krótkie włosy będą wyglądać elegancko, gdy nałożysz na nie żel i zaczeszesz je do tyłu.

Fryzury cieniowane długie można układać w pełne objętości loki, swobodnie układać przed ramieniem lub stylizować lekkie fale. Cieniowanie włosów sprawia, że tego typu metamorfozy stają się łatwiejsze w wykonaniu.

Cieniowanie włosów jest praktycznym sposobem na różnorodność struktur i żywotność twojej fryzury!