Kobieta w krótkich blond włosach
Pielęgnacja | Szampon do włosów

Fioletowy szampon: pomoc nie tylko dla blondynek

Każda kobieta, która choć raz rozjaśniała włosy, zna to satysfakcjonujące uczucie po wyjściu z salonu fryzjerskiego z pięknym, jasnym, świetlistym odcieniem blondu. Mijają tygodnie, a włosy nagle kolorem zaczynają przypominać… jajecznicę. I z tej sytuacji jest wyjście, i to bez interwencji fryzjera.

Co zrobić, aby przywrócić włosom chłodny połysk, gdy zauważysz rudawe pasemka? Wystarczy, że zaprzyjaźnisz się fioletowym szamponem, który neutralizuje żółty odcień włosów, przywracając fryzurze jej pierwotny kolor. Jak to właściwie działa? Chłodny fioletowy pigment zawarty w kosmetyku pokrywa ciepłe refleksy, dzięki czemu po umyciu włosy sprawiają wrażenie jaśniejszych, a odcień jest chłodniejszy.

Jak stosować fioletowy szampon do włosów?

To, jak często będziesz używać fioletowego szamponu, zależy od Twoich preferencji i kondycji włosów. Niektóre blondynki stosują go raz w miesiącu, inne dwa razy w tygodniu. Przyjmuje się, że dla optymalnych rezultatów, fioletowego szamponu do włosów powinnaś używać raz w tygodniu. Możesz mieć wówczas pewność, że efekt utrzyma się naprawdę długo. Częstsze mycie może spowodować, że Twoje włosy zyskają fioletową poświatę. Jeśli natomiast chodzi o sam produkt, pamiętaj o zasadzie - im jaśniejsze są Twoje włosy, tym ciemniejszy powinien być odcień szamponu. Dla posiadaczek platynowych bądź białych włosów produkuje się szampony w kolorze ciemnego fioletu. A co z samym myciem? Oto dokładna instrukcja, która wprowadzi Cię w tajniki wychładzania koloru za pomocą fioletowego szamponu:

Mycie włosów fioletowym szamponem krok po kroku:

 • 1. Zwilż włosy ciepłą wodą i nałóż na nie porcję szamponu fioletowego takiej iloci, jak w przypadku zwykłego szamponu.
  2. Spień fioletowy szampon na włosach w miejscu, w którym występuje problem - na samych końcach w przypadku ombre, na całości bądź na odrostach.
  3. W celu osiągnięcia najlepszego rezultatu, pozostaw mieszankę na włosach na 5 do 15 minut w zależności od koloru wyjściowego.
  4. Spłucz miksturę i postępuj tak, jak w przypadku codziennej pielęgnacji – nałóż odżywkę bądź maskę.
  5. Mokre włosy stylizuj jak zawsze i ciesz się pięknie przygaszonym kolorem!
   

Pójdź na kompromis

Jeśli wreszcie udało Ci się odkryć ten jedyny, ukochany szampon i nie chcesz zamieniać go na żaden inny, możesz po prostu myć włosy, łącząc oba produkty – jeden pielęgnujący, drugi wychładzający – w równych proporcjach. Efekty mogą być jednak mniej spektakularne, chyba że zwiększysz częstotliwość używania takiej mikstury. Kompromis idealny! Co więcej, na rynku można znaleźć także wiele innych produktów wykorzystujących fioletowy pigment: odżywki, mgiełki czy płukanki do włosów. Postaw na ten, który najlepiej pasuje do Twojej rutyny pielęgnacyjnej. Możesz także używać szamponu, który pomoże utrzymać kolor włosów na dłużej, np. Schauma Color Shine

Filtr UV i ochrona koloru do 10 tygodni*

 

*w połączeniu z odżywką

Fioletowy szampon do włosów blond, ale nie tylko

Fioletowy szampon może się przydać nie tylko blondynkom. Naturalne bądź farbowane brunetki, mające problem z wybijającym się na wierzch odcieniem miedzianym, na pewno zobaczą zadowalające efekty w ochłodzeniu refleksów już po pierwszym myciu fioletowym szamponem. Dla podtrzymania efektu powtarzaj mycie z większymi odstępami niż w przypadku włosów jasnych. W przeciwnym razie możesz pozbawić swoją fryzurę blasku.

 

Wskazówka: fioletowy szampon mocno się pieni i może brudzić ubrania, dlatego lepiej, abyś nie myła włosów w ulubionej koszulce, aby jej nie stracić.
 

Odkryj: