Kobieta o czarnych włosach
Koloryzacja | Czarne włosy

Odpowiedni makijaż do czarnych włosów: o czym pamiętać?

Mimo że odpowiednio pielęgnowane czarne włosy wyglądają zjawiskowo, ich piękno można dodatkowo podkreślić makijażem. W zależności od doboru make-upu czarne włosy będą wyglądać tajemniczo, elegancko albo ujmująco. W naszej fotogalerii pokazujemy jak właściwie dobrać makijaż do czarnych włosów.

By uniknąć wyostrzenia rysów, makijaż przy czarnych włosach powinien mieć jasną tonację. Make up można uzupełnić zarówno najciemniejszymi jak i najjaśniejszymi odcieniami szminek.

Dobór makijażu do czarnych włosów: trafić we właściwy odcień

U kobiet o jasnej karnacji skóry kontrast z czarnymi włosami może okazać się ogromny. Jeżeli nie masz naturalnie brązowej karnacji, róż i puder brązujący powinny na stałe znaleźć się w Twojej kosmetyczce. W ten sposób ocieplisz i ożywisz naturalną karnację.

Makijaż powinien podkreślać oczy lub usta. Czarny tusz i cień do oczu sprawdzą się najlepiej, jeżeli chcesz zaznaczyć oczy. Czerwony lub jagodowy odcień szminki zwróci z kolei uwagę na usta.

Makijaż dla kobiet o czarnych włosach: brwi

Brwi jaśniejsze o jeden ton od twoich włosów dodadzą twarzy przyjaznego wyglądu. Miękkie rysy i łagodne brązowe cienie będą świetnym wyborem.

Fotogaleria: makijaż dopasowany do czarnych włosów

Odkryj: Włosy czarne