Modelka z modnym platynowym blondem
Koloryzacja | Platynowy blond

Platynowy blond w cieplejszej wersji

Metaliczny połysk platynowego blondu można ocieplić odpowiednim cięciem i grzywką. Modelka Stef van der Laan i gwiazdy takie jak Mélanie Laurent pokazują, jak stylizować włosy w kolorze platynowego blondu.

Platynowy blond w cieplejszej wersji

Jaime King i Mélanie Laurent łączą platynowy blond z widocznym ciemnym odrostem

Platynowy blond ma swój kosmiczny wymiar. Wielu osobom ten najjaśniejszy z blondów kojarzy się z istotami nie z tej ziemi. Żeby stać się platynową blondynką wcale nie musisz być aniołem! Taki odcień niezwykle rzadko bywa naturalny. Uzyskanie go wymaga użycia rozjaśniacza. Odbierany jako chłodny, platyna we włosach dystansuje, odpowiednią fryzurą możesz jednak złagodzić ten efekt.

 

Platynowe włosy prezentuje się fantastycznie w połączeniu z delikatnymi, miękkimi liniami fryzur. Dobrze wygląda szerokie pasmo włosów, przecinające z boku czoło i zawinięte za uchem (patrz zdjęcie Stef van der Laan). Długie cieniowane włosy w odcieniu platynowego blondu (jak u Mélanie Laurent) będą prezentowały się bardzo korzystnie, a sięgająca ramion fryzura bob wygląda kobieco w połączeniu z miękko ułożonymi falami (jak robi to Jamie King). Krótszą wersję boba można też wysuszyć na okrągłej szczotce i zmierzwić tak, by wyglądał naturalnie jak rozwiany wiatrem. Nie musisz się też martwić o ciemny odrost – wygląda naturalnie i jest w pełni akceptowany.

Jak najlepiej nosić platynowy blond

Cameron Diaz

Cameron Diaz wygląda świetnie w sięgających brody platynowych włosach. Grzywka i ciemniejsze pasma dodają jej lekkości i energii

Popielaty blond: Ciemny blond to najlepszy wyjściowy kolor, jeżeli chcesz zmienić odcień na platynowy blond.

Krótkie lub sięgające ramion włosy: Zazwyczaj regularnie podcinane krótkie włosy są zdrowsze od długich. Farbując krótkie włosy, łatwiej uzyskać także jednolity efekt koloryzacyjny.

Zdrowe włosy: Efekt farbowania na włosach zniszczonych i szorstkich może nie być idealny. Rozjaśnianie jest procesem szczególnie trudnym właśnie w przypadku włosów mocno zniszczonych.

Specjalna ochrona: Przed i po koloryzacji bardzo ważna jest specjalna pielęgnacja platynowych włosów. Oznacza to, że powinnaś traktować je wyjątkowo delikatnie np. osuszać dotykając ręcznikiem, a nie pocierać. Podobnie w przypadku czesania i układania – warto je delikatnie rozczesywać grzebieniem o szerokich zębach i unikać stylizacji w wysokiej temperaturze, czyli narzędzi takich jak prostownica czy lokówka.

 

Jeżeli nie masz pewności czy możesz pozwolić sobie na platynowy kolor włosów, skorzystaj z porady eksperta Schwarzkopf.