Melanie Martinez z dwukolorowymi włosami
Koloryzacja | Włosy dwukolorowe

Dwukolorowe włosy, czyli nowe trendy w koloryzacji

Charakterystyczne przejście między dwoma kolorami nie musi przebiegać wertykalnie. Można je przecież łączyć w… pionie! Tak właśnie proponuje Melanie Martinez: blond po lewej, czerń po prawej. A n którą wersję fryzury dwukolorowej zdecydujesz się Ty?

Dwa kolory na włosach są modne od dłuższego czasu. Jednolity kolor włosów to aktualnie relikt przeszłości – teraz jeden to za mało. Dotychczas modne było rozjaśnianie odcienia ku końcom, co dawało efekt przyjemnego, delikatnego wyglądu. Piosenkarka Melanie Martinez na nowo zdefiniowała ten trend, nadając mu świeży, całkowicie nowy wymiar i dzieląc włosy pionowo na ciemne i jasne.

Dwukolorowe włosy – klasyczny look nr 1

Lily Adridge w delikatnej wersji dwukolorowej fryzury

Modelka Lily Aldrige wybrała delikatną dwutonową koloryzację, w której ciemne włosy stopniowo przechodzą ku końcom w jasne. W ten sposób uzyskuje naturalny i bardzo delikatny efekt dwukolorowej fryzury w stylu ombre. W tej propozycji delikatna, ale wciąż widoczna linia dzieląca dwa odcienie staje się praktycznie niewidoczna. Obydwa kolory na włosach idealnie współgrają z urodą gwiazdy Victoria's Secret.

Dwukolorowe włosy – klasyczny look nr 2

Drew Barrymore w klasycznej wersji dwukolorowych włosów

Aktorka Drew Barrymore nosi dwa kolory na włosach, ale w bardziej ostrej wersji. Dwa odcienie wyraźnie się różnią, a przejście od ciemnych włosów przy nasadzie do jasnych na końcach jest znacznie bardziej wyraźne. Tak wyrazista i pełna ciepła fryzura dwukolorowa doskonale pasuje do nietuzinkowego charakteru gwiazdy, a do tego pięknie podkreśla jej urodę. Choć Barrymore często zmienia fryzury, ta jest jedną z naszych ulubionych w jej wydaniu. Strzał w dziesiątkę!

Dwa kolory na włosach w stylu Melanie Martinez

Melanie Martinez w nowej wersji fryzury dwukolorowej

Piosenkarka Melanie Martinez zrewolucjonizowała typowe podejście do dwukolorowych włosów. Podział między odcieniami przebiega pionowo - włosy w odcieniu blond znajdują się po lewej stronie, ciemne po prawej. Wybierając ten styl, decydujesz się jednocześnie na bycie w centrum uwagi. Ten odważny look może być też jeszcze bardziej prowokujący. Odpowiedni dobór akcesoriów do włosów i stylizacji mogą dowolnie podkręcić styl, dając zabawny, ironiczny efekt – dokładnie tak jak zrobiła to Melanie Martinez.

Dwukolorowe włosy - jak to zrobić?

Uzyskanie efektu dwóch odcieni jest znacznie łatwiejsze do osiągnięcia, gdy linia oddzielająca kolory biegnie w linii pionowej. Wystarczy przedzielić włosy po środku głowy grzebieniem, upiąć włosy po jednej stronie tak, by nie utrudniały koloryzacji, a następnie nałożyć na pasma mieszankę koloryzacyjną w wybranym odcieniu. Możesz też po jednej stronie głowy zachować naturalny kolor włosów, a zmienić kolor po drugiej. Dobrym sposobem na sprawdzenie efektu koloryzacji w celu uzyskania fryzury dwukolorowej, będzie użycie farby zmywalnej. Jeżeli rezultat Cię nie zadowoli, szybko wrócisz do poprzedniej fryzury, a włosy pozostaną w niezmienionej kondycji.