Kobieta z farbowanymi blond włosami
Pielęgnacja | Pielęgnacja włosów rozjaśnionych

Pielęgnacja włosów po rozjaśnianiu: zatrzymaj blask słońca

W końcu jesteś blondynką! Jeśli właśnie zmieniłaś kolor włosów na jasny, prawdopodobnie chcesz by to upajające uczucie zostało z tobą wiecznie. Zakładając, że będziesz właściwie je pielęgnować i wybierzesz właściwe produkty, nic nie powinno powstrzymywać cię przed cieszeniem się blondem przez dłuższy czas.

Włosy blond

Włosy blond są wymagające i należy je troskliwie pielęgnować.

Włosy blond, niezależnie czy są prezentem od natury czy efektem koloryzacji, potrzebują więcej pielęgnacji niż ciemniejsze odcienie. Naturalnie jasnowłose kobiety często mają znacznie cieńsze włosy niż brunetki. Jeżeli zmieniłaś kolor włosów na blond, to chemiczne zabiegi mogły spowodować, że włosy są matowe i oklapnięte. Przeczytaj, jak dbać o rozjaśnione włosy i ciesz się ich pięknem na długo.

 

 

Blondom do twarzy w srebrze i złocie

 

Możesz zachować piękny kolor stosując produkty, które nie obciążą włosów, ale nadadzą im wspaniały połysk. Produkty o lekkiej, transparentnej formule z dużą zawartością substancji odżywczych i nawilżających nie pozwolą matowej szarości przyćmić twoich blond włosów. Specjalne produkty do pielęgnacji włosów po rozjaśnianiu zawierają również aktywne substancje, które wiążą wapń i magnez zawarte w wodzie wodociągowej, dzięki czemu możesz się cieszyć lśniącymi włosami nawet po zabiegu utleniania. Jeśli chcesz, możesz pójść o krok dalej w pielęgnacji rozjaśnionych włosów: dodanie złotych lub srebrzystych pigmentów wzbogaci kolor włosów i stworzy interesujące świetliste refleksy.

Blond - wykorzystaj w pełni możliwości tego koloru

 • Wskazówka nr 1:

  Latem nie wychodź z domu bez ochrony przed promieniowaniem UV! Jasne włosy zawierają mniej melaniny niż ciemniejsze. Dlatego promienie słoneczne mogą łatwiej wniknąć do ich wnętrza. W gruncie rzeczy, im włosy jaśniejsze, tym więcej potrzebują ochrony.

 • Wskazówka nr 2:

  Czy twoje platynowe włosy mają żółty odcień? Szampony z pigmentami w kolorze fuksji, przeznaczone do pielęgnacji włosów siwych, mogą neutralizować niechciane żółte tony. Rumianek i lawenda to naturalni sojusznicy w walce z żółtym odcieniem. Składniki te często występują w produktach do pielęgnacji włosów.

 • Wskazówka nr 3:

  Odkryłaś zielony ton na swoich włosach blond? Przyczyną może być miedź zawarta w wodzie z kranu. Kwaśne płukanki pomogą rozwiązać ten problem. Płukankę przygotujesz z dwóch łyżek stołowych soku z cytryny, rozmieszanych w szklance wody albo z aspiryny rozpuszczonej w wodzie.

 • Wskazówka nr 4:

  Rozjaśnione włosy wymagają cotygodniowej intensywnej regeneracji. W odróżnieniu od odżywek przeznaczonych do codziennej pielęgnacji włosów, intensywne odżywki dostarczają substancji aktywnych, które głęboko penetrują strukturę włosa. Podczas każdego procesu rozjaśniania włosów dochodzi do "rozszczelnienia", a często i uszkodzenia łusek, tworzących osłonkę włosa. Regularne stosowanie intensywnych odżywek lub masek zregeneruje i wygładzi włosy.