Kobieta z długimi napuszonymi kręconymi włosami
Pielęgnacja | Kręcone włosy

Pielęgnacja kręconych włosów krok po kroku

Stosowanie odpowiednio dobranych produktów do kręconych włosów sprawi, że loki będą wyglądać elegancko i stylowo. Włosy kręcone łakną pielęgnacji, stworzonej specjalnie z myślą o lokach, morskich falach i sprężynkach. Radzimy, jak dobierać produkty do pielęgnacyji kręconych włosów od szamponu po produkty termochronne.

Zarówno naturalne jak i własnoręcznie kręcone loki wyglądają najlepiej, gdy mają zapewnioną odpowiednią dopasowaną do ich potrzeb pielęgnację. Radzimy, jak dbać o kręcone włosy oraz najlepiej dobrać produkty pielęgnacyjne i stylizacyjne od szamponu po kosmetyki zapewniające termoochronę włosów.

Produkty do stylizacji i pielęgnacji kręconych włosów

  1. Szmapon: Szampon do włosów zmęczonych pozwala odzyskać łamliwym lokom właściwy blask i piękno. Tego rodzaju pielęgnacyjne produkty do kręconych włosów pomagają odbudowywać ich strukturę, dostarczając im substancji ochronnych i upiększających. Dzięki nim włosy odzyskują zdrowy wygląd i żywotność.
  2. Produkty zapobiegające puszeniu się włosów: Włosy puszące się mają skłonność do wymykania się spod kontroli, stawiając opór wszelkim zabiegom stylizacyjnym. Szampon przeciw puszeniu się włosów, odżywka czy produkty stylizujące fryzurę powstały właśnie z myślą o ułatwianiu układania i pielęgnacji kręconych włosów. Pielęgnacyjne produkty przeciw puszeniu się włosów i odżywki zapobiegają unoszeniu się włosów i ich elektryzowaniu. Każdy pojedynczy włos jest otulany z zewnątrz cienką warstwą produktu, która chroni włos i nadaje mu połysk. Efekty działania produktów zapobiegających puszeniu się włosów są szczególnie dobrze widoczne na włosach puszących się.
  3. Pianka stylizacyjna i balsam do włosów kręconych: Jeżeli chcesz, aby Twoje loki nabrały sprężystości i połysku, stosuj balsam lub piankę stylizacyjną przeznaczoną do pielęgnacji kręconych włosów. Balsamy bez spłukiwania i pianki mogą także odświeżyć włosy, gdy nie masz czasu na ich mycie.
  4. Żel do włosów: Jeżeli chcesz ułożyć fale lub sprężyste loki, na osuszone ręcznikiem włosy wystarczy nałożyć żel. Fale przypnij klipsami i pozwól włosom swobodnie wyschnąć.
  5. Produkt termoochronny: Jeżeli zamierzasz używać podgrzewanych narzędzi stylizacyjnych, takich jak lokówka czy prostownica, zadbaj o odpowiednią pielęgnację kręconych włosów i nie zapomnij uprzednio nałożyć na włosy produktu termoochronnego.
  6. Olejek do włosów i lakier nabłyszczający: Olejek do włosów nada lokom miękkość, a lakier nabłyszczający zapewni im piękny połysk. Szukaj więc kosmetyków opracowanych z myślą o pielęgnacji kręconych włosów.
  7. Sól morska pozwoli nadać włosom teksturę i plażowy look.
  8. Wosk do włosów pozwala zdefiniować pojedyncze pasma włosów i zapobiega puszeniu się włosów. Niewielką ilość wosku wystarczy rozetrzeć w dłoniach nałożyć na wybrane partie włosów, podkreślając je i utrwalając fryzurę.
  9. Lakier do włosów pozwala ostatecznie zdefiniować stylizację i utrwalić loki. Niektóre z lakierów są niemal niewidoczne po nałożeniu, inne zapewniają fryzurze silne utrwalenie. Lakiery o niższej mocy utrwalającej są lepszym wyborem dla włosów kręconych, gdyż nie naruszają ich naturalnej sprężystości i nie ograniczają naturalnego ruchu loków.