Modelki o kręconych włosach
Pielęgnacja | Kręcone włosy

Wielkie wejście loków – jedwabiste i lśniące

Kto ma lokowane włosy, często chce je prostować, bo wtedy łatwiej je ujarzmić. Szkoda. Prawidłowa pielęgnacja i właściwe wskazówki dotyczące stylizacji pozwolą ująć w karby dzikie fale i przemienić kruche, plączące się włosy w miękkie i jedwabiste loki.

Włosy kręcone mają tendencję do przesuszania się i wymagają częstej pielęgnacji. Loki, w przeciwieństwie do prostych włosów, nie przylegają precyzyjnie do głowy. Z tego powodu mają ograniczony kontakt z sebum wydzielanym na powierzchni skóry głowy. Ich naturalny skręt oznacza też nierównomierne ułożenie osłonki włosa. W konsekwencji, włosy te są bardzo wrażliwe na uszkodzenia. Tym bardziej należy je traktować szczególnie czule, gdy są mokre.
Owiń je ręcznikiem i delikatnie przyciskaj, aby usunąć wodę po myciu. Nigdy nie trzyj ręcznikiem włosów do sucha. Grzebień z szeroko rozstawionymi zębami najlepiej rozplącze loki. Szczotkowanie włosów rozdziela pasma loków zbyt mocno i sprawia, że włosy wyglądają na napuszone i nieułożone.

Naturalne suszenie dodaje uroku włosom z tendencją do kręcenia się

Jeśli chodzi o pielęgnację, loki potrzebują bogatego odżywienia. Praktycznie nie ma sposobu na zbyt intensywne pielęgnowanie tego typu włosów. Szampon i odżywki z naturalnymi lipidami, takimi jak masło shea, olejek jojoba lub olejek z orzechów makadamia, otulają każdy włos lśniącą warstwą ochronną. To gwarantuje, że loki utrzymają swoją strukturę. Produkty do stylizacji, które wybierasz powinny być zaprojektowane specjalnie dla Twojego rodzaju włosów. Takie kosmetyki nie tylko zapewnią utrwalenie, ale także sprężystość loków bez ich przesuszania i sklejania.

Rady i wskazówki ekspertów

  • Ciepło dodatkowo wysusza kręcone włosy. Najlepiej pozwolić im samodzielnie wyschnąć. Można użyć suszarki z dyfuzorem ustawionej na niską temperaturę.
  • Prostownice mocno obciążają włosy, szczególnie te kręcone. Korzystaj z nich rzadko i tylko po zastosowaniu termoochronnych produktów.
  • Łagodne stopniowanie włosów daje lokom szczególną sprężystość. Należy jednak pamiętać, aby nie przyciąć górnej warstwy zbyt krótko. Inaczej twoja fryzura upodobni się do sierści pudla.
  • Wolisz miękkie fale w stylu lat dwudziestych niż duże loki? Nałóż spray do układania kręconych lub falujących włosów, uczesz włosy modelując je i upnij klipsami do wysokości brody. Potem wysusz je suszarką z dyfuzorem i pozwól im ostygnąć. Na koniec usuń klipsy i ostrożnie przeczesz włosy.
  • Jak uzyskać modny wygląd lekko zwichrzonych włosów? Rozprowadź piankę na suchych włosach i nawiń grube pasma na papiloty. Susz przez chwilę suszarką, pozostaw do ostygnięcia i zdejmij papiloty. Fryzurze nadaj kształt palcami. Pamiętaj, aby nie czesać włosów.
  • Twoje włosy są matowe lub mocno skręcone i zbite? Wałki przemienią je w miękko spływające loki. Obowiązuje zasada – im większe wałki, tym miększe i większe loki.
  • Naturalne loki będą się mniej plątać, jeśli rozczeszesz je płasko po myciu, lekko spryskasz lakierem i pozostawisz do wyschnięcia.
  • Jeśli stosujesz wałki lub papiloty, pamiętaj, aby nawijać je równomiernie i z taką samą siłą na całej długości. Pamiętaj również, aby nie załamywać ostro końcówek.
Odkryj: