Kobieta z gładkimi brązowymi włosami
Pielęgnacja | Olejek do włosów

Olejek do włosów odświeży letnie uczesanie

Być może stylizując fryzury latem, nie korzystałaś jeszcze z olejku do włosów. Tekstura niektórych z nich jest wystarczająco lekka, by stać się doskonałym narzędziem pielęgnacji i stylizacji włosów w letnie miesiące. Pokazujemy, jak wykorzystywać olejki do kreowania letnich uczesań.

Tego lata olejki do włosów są bardzo na czasie. Od wieków znane ze swoich właściwości odżywczych, przez co wykorzystywane w pielęgnacji włosów i skóry głowy. Współczesne olejki nadają włosom zarówno złocisty blask, jak i jedwabisty połysk. Pokazujemy, jak odpowiednie użycie olejku do włosów poprawi ich teksturę i ułatwi stylizację.

 

Działanie olejku do włosów

Cienka warstwa filtru tworzonego przez serum chroni zdrowe włosy przed uszkodzeniami. Po jej utracie, włosy stają się podatne na uszkodzenia. Wkrótce mogą stać się szorstkie, pozbawione blasku i rozdwojone na końcach. Olejki do włosów zastępują naturalną warstwę sebum, tworząc warstwę wokół każdego pojedynczego włosa.

Stylizacja z użyciem olejku do włosów

Olejek można aplikować na suche lub mokre włosy. Niezależnie od sposobu aplikacji, olejek należy nakładać z umiarem i tylko na końce włosów. Nałożony przed myciem włosów, oczyszcza i odbudowuje ich naturalny blask. Niewielką ilość olejku do włosów należy rozetrzeć na dłoniach i delikatnie nałożyć na wysuszone końcówki, ostatecznie definiując fryzurę.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej fotogalerii. Radzimy, jak używać olejków do włosów, by stworzyć wymarzoną fryzurę.

Fotogaleria: stylizacja z wykorzystaniem olejków do włosów