Kobieta z długim warkoczem z brązowych włosów
Pielęgnacja | Szampon keratynowy

Szampon z keratyną – wyjątkowa pielęgnacja od środka włosa

Niektórzy ludzie mają z natury gęste zdrowe włosy. My chcemy pomóc tym, którzy nie należą do tego grona szczęściarzy. W ich przypadku najlepszym sprzymierzeńcem okaże się szampon z keratyną - budulcem włosa. Choć słyszy się o nim wiele, nie zawsze znane są jego właściwości. Tutaj dowiesz się więcej na temat działania tej substancji.

Włos składa się:

  • w 90% z keratyny,
  • w 5-10 % z wody w zależności od wilgotności powietrza,
  • pozostałe składniki to lipidy (tłuszcze), pigmenty i minerały.

 

Keratyna jest proteiną, która nadaje włosom - zarówno ich strukturze zewnętrznej jak i wewnętrznej- elastyczność i siłę. Tworzy ona długie łańcuchy peptydowe, układające się we włókna (fibryle). Układ tych łańcuchów decyduje o strukturze włókien. Mogą się one bowiem skręcać wokół osi, zginać a nawet zwijać.

Nieuszkodzona keratyna jest nie tylko elastyczna, ale także nierozpuszczalna w wodzie. Jest także odporna na działanie ekstremalnych temperatur zarówno wysokich jak i niskich. To właśnie dzięki niej nasze włosy wytrzymują w dobrej kondycji skutki działania promieni słonecznych, mroźne zimowe powietrze i ciepło prostownic czy lokówek.

Włosy zawierające odpowiednią ilość nienaruszonej keratyny są świetnie zabezpieczone przed niekorzystnym wpływem środowiska. Mimo to zbyt intensywne wystawienie włosów na działanie niszczących je zjawisk, może zniszczyć długie włókna keratynowe.

Szampon z keratyną wzmacnia włosy

null

Jeżeli masz zniszczone włosy lub chcesz je wzmocnić, możesz sięgnąć po jeden z wielu oferowanych na rynku szamponów keratynowych, który zapewni jedwabisty połysk i odbuduje strukturę włosa.

Popularność szamponów z keratyną zawdzięczają one właściwością głównego składnika. Wzmacnia ona wewnętrzną strukturę włosa, dzięki czemu ich łodygi zachowują zdrowy wygląd. Wnikając do wnętrza włosa, keratyna wypełnia ubytki, dając efekt miękkich, łatwiejszych w stylizacji i lśniących włosów.

Keratyna bywa stosowana nie tylko jako składnik produktów pielęgnacyjnych jak szampony keratynowe, ale także stylizacyjnych. Wszystkie kosmetyki mogą w swoim składzie zawierać płynne rodzaje keratyny, która jest identyczna z naturalnym budulcem włosa. Produkty zawierające keratynę chronią włosy przed utratą wody i pomagają utrzymać ich odpowiednie nawilżenie.